Dzięki takim transakcjom firma pozyskuje fundusze na budowę galerii

– Takie krótkoterminowe projekty są dla nas bardzo atrakcyjne, ponieważ charakteryzują się realizacją ponadprzeciętnych zysków w krótkim czasie, przy relatywnie niskim ryzyku. Dzięki tego rodzaju transakcjom mamy możliwość pozyskania funduszy na realizację naszych własnych inwestycji, np. galerii handlowych – informuje Jan Mroczka, prezes Grupy Kapitałowej Rank Progress SA.

Zdaniem prezesa Rank Progress, duże sieci handlowe mają obecnie ogromną potrzebę rozwoju. – Zgodnie z zapowiedziami międzynarodowych operatorów, w 2012 r. chcą oni nadal poszerzać działalność w Polsce, która jest dla nich rynkiem perspektywicznym. To oznacza, że będą poszukiwać wartościowych i strategicznych terenów dla swoich inwestycji, a taka firma, jak Rank Progress, może im w tym pomóc. Patrząc więc na zamówienia naszych partnerów oraz ich potrzeby rozwojowe, uważam, że przyszłe lata zapowiadają się obiecująco – dodaje Jan Mroczka.

Sprzedaż odbyła się poprzez nabycie przez Ikea Property Poland 100 proc. udziałów (776 300 sztuk) w spółce zależnej Rank Progress SA – Progress VI Sp. z o.o., będącej właścicielem przedmiotowych gruntów. Dzięki tej transakcji Ikea pozyskała cztery niezabudowane nieruchomości (grunty orne i droga), które są zlokalizowane w: Opolu (2) i miejscowości Zawada gminie Turawa (2).

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż. W latach 2001 – 2011 Rank Progress oddał do użytku 23 wielkopowierzchniowe centra handlowe, o łącznej powierzchni ok. 286 tys. mkw. oraz 5 własnych galerii handlowych o łącznej powierzchni 103 tys. mkw.