Sufity z czernią, podłogi z bielą - tak ma wyglądać Galeria Katowicka

Wnętrze obiektu utrzymane jest w bieli i czerni. Kolorowe mają być przede wszystkim witryny najemców. Architekci podkreślają oszczędność formy w ich projekcie. Nie będzie fontan, kaskad, palm czy sztucznych kwiatów. Projektanci uznali te elementy za niemodne. Wizualizacje wnętrz zostały pokazane przez inwestora podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Budowa Galerii Katowickiej i dworca kolejowego przy pl. Szewczyka w Katowicach trwa już 12 miesięcy. W tym czasie wywieziono z placu budowy 26 tysięcy ciężarówek ziemi. Konstrukcja obu budynków osiągnęła poziom gruntu. Toczą się prace przy betonowaniu. Zużyto 40 tys. mkw. betonu i wykorzystano 4,3 tys. ton stali zbrojeniowej.

Inwestor zamierza ukończyć dworzec kolejowy w maju 2012 roku, podziemny dworzec autobusowy w lipcu, a centrum handlowe ma zacząć działać w 2013 roku. Realizacja całej inwestycji pochłonie 240 mln euro.

W obiekcie powstanie 200 tys. mkw. powierzchni użytkowej, z czego 53 tys. mkw. to powierzchnia handlowa. Znajdzie się na niej 250 punktów handlowych i usługowych.