Manufaktura w Łodzi

3 Stawy i Manufaktura zostały nagrodzone w kategorii BREEAM In-Use. Są to pierwsze obiekty w Polsce posiadające ten „zielony” certyfikat przyznawany budynkom funkcjonującym. Nagrody CEE Green Building Awards otrzymały firmy: Apsys Polska – właściciel Manufaktury i zarządca centrum handlowego 3 Stawy oraz Union Investment – właściciel 3 Stawów.

– Zarządzamy centrami handlowymi w taki sposób, by z upływem czasu zwiększać ich wartość – mówi Marcin Stokowiec, Dyrektor ds. Inwestycji, Apsys Polska. – W tym celu wdrażamy rozwiązania, które prowadzą do optymalizacji w zakresie kosztów utrzymania, energooszczędności oraz funkcjonalności. Certyfikaty BREEAM In-Use oraz nagrody CEE Green Building Awards dla 3 Stawów i Manufaktury potwierdzają, że działamy w dobrym kierunku. W najbliższym czasie będziemy poddawać certyfikacji pozostałe centra handlowe, którymi Apsys zarządza w Polsce. Będziemy też wdrażać kolejne programy, które pozwolą na jeszcze większe dostosowanie 3 Stawów i Manufaktury do wymogów środowiskowych oraz społecznych – dodaje Marcin Stokowiec.

Nieruchomości, które spełniają „zielone” standardy są atrakcyjniejsze dla użytkowników – pracowników, klientów, najemców. Coraz więcej firm, poszukując miejsca dla prowadzenia działalności, zwraca uwagę na to, czy budynek jest przyjazny dla zdrowia, środowiska i budżetu. Dlatego inwestorzy i deweloperzy coraz chętniej inwestują w rozwiązania, których celem jest zwiększenie energooszczędności i optymalizacja kosztów funkcjonowania obiektu.

Konkurs CEE Green Building Awards ma na celu popularyzację znaczenia zrównoważonego budownictwa w regionie CEE. Jego organizator, The Association of Green Building Professionals chce pokazywać najlepsze projekty, które spełniają wymogi zielonego budownictwa oraz informować rynek o ich właścicielach, deweloperach i zarządcach – firmach, które wdrażają w życie ideę zrównoważonego rozwoju.