Wizualizacja CH Solaris Center w Toruniu

Wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej wpłynął do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w dniu 9 maja 2011 roku – informowała klika miesięcy temu portal Retailnet.pl Agnieszka Nieman, reprezentująca inwestora.

Zgodnie z harmonogramem wynikającym z porozumienia drogowego z Miastem Toruń, grunt pod budowę drogi powinien zostać przekazany w maju przyszłego roku, a zaraz potem ma się rozpocząć budowa dróg. Inwestor informował, że budowa samej galerii handlowej Solaris Center rozpocznie się jeszcze w IV kwartale 2011 roku. Okazuje się jednak, że brak zezwolenia na wykonanie infrastruktury drogowej uniemożliwia rozpoczęcie prac nad realizacją projektu, mimo iż pozwolenie na budowę centrum handlowego już jest.

Otwarcie Solaris City Center jest planowane na II połowę 2013 roku. Galeria powstanie u zbiegu ulicy Gałczyńskiego z Szosą Chełmińską i Aleją 700-lecia, w bliskim sąsiedztwie toruńskiej Starówki. W obiekcie o powierzchni 35 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowej znajdzie się 150 sklepów i punktów usługowych. Funkcjonować będzie także część rozrywkowa z kawiarniami, restauracjami oraz placem zabaw dla dzieci. Za komercjalizację obiektu odpowiada spółka DTZ.