Centrum Handlowe Wilanów ma otrzymać pozwolenie na budowę w 2012 r.

Gazeta podała, ze Centrum Handlowe Wilanów, czyli spółka celowa powołana przez GTC i Polnord do realizacji tej inwestycji, złożyła już wniosek o raport środowiskowy do Urzędu Miasta. W przygotowaniu są też analizy rozwiązań komunikacyjnych dla rejonu, w którym powstanie galeria. Te dwa dokumenty mają umożliwić firmie skompletowanie wniosku o pozwolenie na budowę. W spółce Centrum Handlowe Wilanów obaj inwestorzy – Globe Trade Center SA i Polnord SA – mają po 50 proc. udziałów. Rolę zarządzającego projektem pełni GTC.

Globe Trade Center SA to firma powstała w 1994 roku w Warszawie. Działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, na Słowacji, w Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. Specjalizuje się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków i parków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym. Wybudowała nieruchomości o powierzchni miliona metrów kwadratowych. portfel GTC obejmuje 130 projektów zakończonych i realizowanych w głównych miastach Europy Środkowo- i Południowo-Wschodniej. Grupa posiada portfel inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli jej wybodować 1,7 mln mkw. powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej. Łączne aktywa grupy przekraczają 2,4 mld euro.

Polnord SA powstała w 1977 roku jako biuro generalnego wykonawcy eksportu budownictwa. W 1988 roku biuro, już jako przedsiębiorstwo wykonawcze, przyjęło nazwę Polnord. Spółka jest notowana w WIG 80. Jest to firma typu holdingowego. Prace operacyjne wykonywane są w spółkach celowych, powoływanych do realizacji poszczególnych inwestycji. Obecnie realizowane są projekty deweloperskie w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Szczecinie i we Wrocławiu. Polnord realizuje obiekty mieszkaniowe, handlowe, hotelowe i biurowe. Firma jest w posiadaniu banku ziemi, który pozwala zrealizować blisko milion metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i użytkowej. W Warszawie Polnord ukończył kilka projektów mieszkaniowych w ramach konceptu urbanistycznego Miasteczko Wilanów. Oprócz galerii deweloper planuje tam również budowę dwóch kolejnych projektów: Śródmieście Miasteczka Wilanów i Wilanów Office Park.

Galeria Wilanów to nazwa robocza  projektu, który ma stanąć na 7,5 ha działce w warszawskim Wilanowie. Centrum ma mieć 60 tys. mkw. powierzchni handlowej.