Salon Agata w Parku Handlowym Targówek

Sklep o powierzchni sprzedaży blisko 17 tys. mkw. ma zostać zrealizowany do 15 października 2012 roku. Projekt wykonało Arkon Studio. Salon powstanie w ramach rozbudowy Morskiego Parku Handlowego, którego zarządcą jest firma Liebrecht&Wood.

Nie jest to pierwsza duża umowa między katowickimi spółkami. Budus wykonał już dla sieci Agata Meble salony w Łodzi, we Wrocławiu, Rybniku, w Gliwicach i zmodernizował pawilon w Katowicach. Agata Meble ma 15 salonów w Polsce. Część z nich znajduje się w parkach i centrach handlowych, takich jak Park Handlowy Auchan Bielany we Wrocławiu, Park Handlowy Targówek i Centrum Krakowska w Warszawie, CH pod Wiatrakami w Bolesławicach koło Słupska czy Matarnia w Gdańsku. Agata Meble zatrudnia blisko 1200 pracowników.

Grupa Kapitałowa Budus SA ma na swoim koncie budowę kilkudziesięciu obiektów handlowych od supermarketów poprzez hipermarkety po galerie handlowe. Są wśród nich m.in. Praktiker w Rybniku, Arena w Gliwicach, Sfera i Auchan w Bielsku Białej, Castorama i Carrefour w Katowicach, a także również położony w Katowicach TTW Dom i Ogród.

Większościowym udziałowcem Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego Budus SA jest przewodniczący rady nadzorczej Aleksander Ćwik – 51,7 proc. akcji. 17,32 proc. udziałów ma Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe Agata SA, 12,86 proc. akcji – członek rady nadzorczej spółki Budus, Anna Frasunek, zaś pozostałe akcjonariusze akcji serii A, B i C.