Sklażysko-Kamienna zamierza wzbogacić się o galerię handlową

– Nie zmienimy ceny wywoławczej, ponieważ inwestor pierwszą opłatę wnosi w wysokości 25 procent wylicytowanej ceny, następne opłaty roczne to 4 procent wartości nieruchomości – mówi Nadzieja Pasteczka, kierownik Referatu ds. Obrotu Nieruchomościami Gminnymi Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej. – Jest to najlepsza lokalizacja, jaką miasto może zapewnić.  Po sąsiedzku z centrum handlowym powstanie budynek administracji samorządu terytorialnego, naprzeciwko jest dworzec PKP. Teren przy ul. Sokoła to samo centrum i plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje, ze to właśnie tam skupi się życie miejskie.  Obecnie takiego obiektu jak galeria handlowa w Skarżysku nie ma.

Projektowane w planie miejscowym centrum ma być dwukondygnacyjne z parkingami podziemnymi.  Jego powierzchnia może przekroczyć 2 tys. mkw. Wielkość działki, na której ma powstać galeria wynosi przeszło hektar. Skarżysko-Kamienna liczy około 50 tys. mieszkańców.

Pierwszy przetarg nie doszedł do skutku, ponieważ miasto nie otrzymało ofert. Zdaniem Rafała Tokarczyka z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami zainteresowane firmy w pierwszym podejściu mogą nie składać ofert, przy czym nie znaczy to, że rezygnują w ogóle z planów inwestycyjnych na danym terenie.