Wizualizacja Galerii Chojnickiej

Pierwotnie otwarcie galerii zapowiadano na kwiecień 2012 roku. Miała być to pierwsza galeria handlowa z prawdziwego zdarzenia w liczących 40 tysięcy mieszkańców. Chojnicach. Do tej pory mogą oni korzystać jedynie z centrum handlowego Proxima, z siecią Biedronka i sklepem obuwniczym Deichmanna.

– Prace rozpoczeniemy w czerwcu, lipcu 2012 roku – mówi Jacek Jerczyński z firmy Gabi-Jerczyńscy. – Ale już obecnie galeria jest skomercjalizowana w 70 procentach.

Z wizualizacji koncepcji architektonicznej Galerii Chojnickiej wynika, że centrum ma mieć jedną kondygnację nadziemną, przeszklone wejście oraz parking na co najmniej kilkaset miejsc postojowych.
Teren, na którym ma powstać centrum ma powierzchnię 6,3 ha. Powierzchnia centrum handlowego ma wynieść 1,76 tys. mkw. W jej sąsiedztwie planowany jest także market budowlany o powierzchni 5 tys. mkw.  Ze strony internetowej Galerii Chojnickiej wynika, że znajdzie się w niej także kino.

Spółka Gabi-Jerczyńscy posiada fabryki mebli w Piaskach, Więcborku oraz Czarnym. Zatrudnia około 400 osób. Produkcja obejmuje meble kuchenne, meble pokojowe, w tym dziecięce. Kolekcję można znaleźć w ponad 1000 salonach na terenie Polski, Czech, Niemiec, Węgier, USA, Kanady, Izraela, Francji, Słowacji, Łotwy i Estonii. Firma posiada własny tartak, suszarnię i transport leśny.