Budowa galerii handlowej pod Poznaniem

Na placu budowy trwają prace ziemne i wylewanie fundamentów. Inwestor, który zamierza oddać obiekt do użytku na wiosnę 2012 roku, do końca grudnia br. chce rozpocząć budowę poziomu, którego najemcą będzie sieć Piotr i Paweł.

Obiekt będzie miał 15 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Nieruchomość zlokalizowana jest bezpośrednio przy skrzyżowaniu ulicy Mallwowej i Poznańskiej. Projekt zakłada budowę obiektu w którym parter będzie pełnił funkcje handlowo-usługowe, a pierwszy i drugi poziom budynku przeznaczony zostanie na lokale usługowo-biurowe.

Wśród najemców galerii, oprócz sieci Piotr i Paweł, znajdzie się także drogeria Rossmann, apteka, salony operatorów telekomunikacyjnych, oddział banku, kiosk z prasą, drobne punkty gastronomiczne, kwiaciarnia, fryzjer. Na poziomie 1 z kolei pojawią się salony fitness i wellness oraz usług rozrywkowych.

Galeria Mallwowa to średniej wielkości obiekt handlowo-usługowy, który z założenia ma pełnić funkcję lokalnego centrum handlowo-rozrywkowego, z którego korzystać będą mieszkańcy zachodnich części Poznania i okolicznych miejscowości takich jak Skórzewo, Plewiska, Wysogotowo czy Dopiewo.