Leroy Merlin uruchamia kolejny hipermarket budowlany

Przedstawiciele działu rozwoju sieci poinformowali, że pomimo wcześniejszych założeń, nie uda się oddać obiektu do użytku przed świętami Bożego Narodzenia. Obecnie w hipermarkecie trwa bowiem wypakowywanie towarów.

Budowę obiektu rozpoczęto w maju tego roku. Leroy Marlin powstał na terenie za hipermarketem Auchan. W skład kompleksu wchodzi ponadto parking na 500 samochodów oraz specjalne rondo ułatwiające komunikację na tym terenie.

Firma Leroy Merlin rozpoczęła działalność w roku 1923 we Francji. W Polsce firma działa od 1994 roku, a w 1996 otworzyła pierwszy market w Piasecznie pod Warszawą. Leroy Merlin w Polsce to 38 sklepów w dużych i średnich miastach, o powierzchni handlowej od 6,0 do 18 tysięcy mkw. Hipermarkety sieci powstają najczęściej w kompleksach handlowo-usługowych, w sąsiedztwie dużych galerii i centrów handlowych. Sklepy sieci znajdują się m.in. w okolicach Parku Handlowego Targówek w Warszawie, w CH Janki koło Warszawy, łódzkiej Manufakturze, wrocławskim Parku handlowym Bielany czy lubelskim Centrum Handlowym Olimp.