Biedronka prowadzi w Polsce 1750 sklepów

Planowana powierzchnia powyżej tysiąca metrów kwadratowych może oznaczać, że Biedronka zmienia koncepcję inwestowania i oprócz podstawowej działalności, jaką jest sprzedaż artykułów spożywczych decyduje się na wynajem lokali najemcom z innych branż. Cena działki wynosi około 2,5 mln zł. Sprzedający w razie wycofania się z umowy warunkowej musiałby nabywcy zapłacić 500 tys. zł kary umownej.

Plan zagospodarowania przestrzennego, który ma wejść w życie w 2012 roku przewiduje ten teren pod budowę centrum handlowego o powierzchni do 2 tys. mkw. W sąsiedztwie znajduje się osiedle mieszkaniowe Złocień, które ma być rozbudowywane. Na razie na osiedlu mieszka około 3 tys. osób, ale wkrótce ta liczba się podwoi. W nowym planie działka będzie przy drodze dwupasmowej i skrzyżowaniu z drogą do osiedla Złocień. Plan został już przedstawiony do konsultacji społecznych i obecnie nie ma możliwości zgłaszania do niego uwag.

Biedronka posiada obecnie sieć 1750 sklepów w ponad 750 polskich miejscowościach. W 2011 roku Biedronka przeznaczyła na rozwój sieci 75 procent budżetu inwestycyjnego Grupy Jeronimo Martins.
MV Invest jest szwajcarska spółką z siedzibą w Zurichu. MV Invest dotąd realizowała projekty mieszkaniowe.