Inwestor ma w planach kolejne obiekty komercyjne

Dwie z planowanych inwestycji to parki o powierzchni najmu wynoszącej około 5 tys. metrów kwadratowych (obiekty w Bytomiu i nowej Soli), które zlokalizowane będą przy marketach wielopowierzchniowych sieci Kaufland. Z kolei park handlowy w Lęborku będzie mniejszy (2 tys. mkw. powierzchni handlowej), natomiast Głogowie – największy z nich wszystkich (pow. najmu ponad 5 tys. mkw.).

– Jeśli chodzi o te inwestycje, to w części z nich jesteśmy na etapie zabezpieczania gruntu, mamy też część umów przedwstępnych na grunty, a nawet umowy końcowe na działki – informuje Jacek Zagrabski, pełnomocnik zarządu grupy Saller. Przedstawiciel inwestora nie zdradza jednak, na jakim dokładnie etapie jest realizacja każdego z planowanych parków handlowych. – Mogę jedynie powiedzieć, ze co najmniej dwa z tych obiektów zostaną otwarte w IV kwartale 2012 roku.

Grupa Saller specjalizuje się w budowie, wynajmie i długoletnim zarządzaniu obiektami usługowo-handlowo-biurowymi. Firma posiada ponad sto obiektów w Niemczech, Czechach, Słowacji i Polsce. Inwestor w listopadzie 2011 roku uruchomił park handlowy w Tarnowskich Górach. Obecnie w posiadaniu firmy w Polsce znajdują się także: Galeria Ostrovia w Ostowie Wielkopolskim, OBI w Kobylnicy k. Słupska, OBI w Toruniu, Pasaż Zieleniec w Toruniu, CH Górne w Pile, CH Tęcza w Stargardzie Szczecińskim, Intermarche w Lubaniu i Sulechowie oraz Carrefour w Kraśniku Lubelskim.