Maciej Wróblewski, wiceprezes zarządu Apsys Polska

– Jesteśmy w końcowej fazie przygotowywania projektu architektonicznego koniecznego do przygotowania wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, który planujemy złożyć na początku 2012 r. Liczymy, że pozwolenie na budowę otrzymamy na początku II kwartału przyszłego roku. Obecnie trwa szereg prac przygotowawczych, prowadzimy procedury środowiskowe, badania geologiczne oraz ustalamy z ZDM-em koncepcję rozwiązań drogowych w obszarze ronda Rataje – tłumaczy Maciej Wróblewski.

CH Łacina ma być usytuowana na prawym brzegu Warty, tuż przy Rondzie Rataje, w pobliżu Starego Miasta. Będzie to jedno z największych centrów handlowo-rozrywkowych powstających w Polsce. Na terenie Łaciny zlokalizowane będzie ponad 300 punktów handlowych.

Grupa Apsys to międzynarodowy operator i zarządca nieruchomościami handlowymi specjalizujący się w rozwoju centrów handlowych w Polsce, Francji i Rosji. Flagowym Projektem firmy jest centrum Manufaktura w Łodzi. Obecnie firma zarządza 14 obiektami handlowymi w naszym kraju o łącznej powierzchni ponad 600 tys. metrów kwadratowych w 11 miastach. Rocznie spółka realizuje na polskim rynku budżety eksploatacyjne na poziomie 120 mln zł.