– Obecnie mamy zawarte umowy z ok. 100 najemcami, którzy zadeklarowali chęć wydzierżawienia aż 65 proc. powierzchni handlowo-użytkowej. W kompleksie planowanych jest 310 punktów handlowych i usługowych, w tym 245 butików oraz 40 sklepów o średniej i dużej powierzchni. Na pierwszym piętrze powstanie Aleja Mody o powierzchni 25 tys. metrów kwadratowych, na której międzynarodowe sieci odzieżowe otworzą swoje pierwsze butiki w Polsce – informuje Marek Błędowski, członek zarządu i dyrektor ds. komercjalizacji firmy Apsys Polska.

– Oferta gastronomiczna pomieści 25 restauracji i punktów gastronomicznych. W Łacinie znajdzie się także 6 sklepów dwupoziomowych, a niektóre z lokali zlokalizowanych na piętrze będą miały witryny o podwójnej, 8 – metrowej wysokości – dodaje Marek Błędowski. W Łacinie znajdą się między innymi: Carrefour, Leroy Merlin, Electro World, Empik, Smyk, Sephora, Douglas, H&M, C&A, Mango, Deichmann, Apart, W. Kruk oraz Multikino z 11 nowoczesnymi salami.

Centrum Handlowe Łacina o całkowitej powierzchni 230 tys. mkw. i łącznej powierzchni najmu 98 tys. mkw. będzie jednym z największych i najnowocześniejszych centrów handlowo-rozrywkowych w Polsce. Łacina powstaje w prestiżowej części Poznania, a jej otwarcie planowane jest na 2014 r. Inwestor, firma Apsys, szacuje, że tylko w pierwszym roku działalności kompleks odwiedzi blisko 12 mln osób.