Galeria przy dworcu m.in. w Sopocie

– Jak wiadomo prowadzimy inwestycje w Katowicach i Poznaniu. Miasto Sopot w PPP również w naszym imieniu prowadzi prace w celu wyłonienia inwestora. Niebawem rozpoczniemy poszukiwanie inwestora do zabudowy płyty nad podziemnym dworcem a Łodzi. Jest jeszcze kilka pomysłów jednak jest za wcześnie, by o nich mówić – powiedział Paweł Olczyk, członek zarządu PKP SA, zapytany o kolejne inwestycje firmy.

Paweł Olczyk powiedział także, że PKP SA oczekuje na pierwsze rozmowy ze spółką Retail Provider, która jest inwestorem centrum komunikacyjno-handlowego w Olsztynie: – Oczekujemy na pierwsze rozmowy z Retail Provider jeszcze przed świętami. Wstępnie zakładamy formę join venture. Jeszcze nie widzieliśmy szczegółów projektu od strony architektonicznej, jednak założenia biznesowe wydają się być standardowe. Zakładamy, że inwestycja będzie podobna do już realizowanych w Katowicach i Poznaniu, jako wielofunkcyjny obiekt łączący różne środki transportu z centrum handlowo-biznesowo-rozrywkowym.

Budowa tego obiektu może potrwać około pięciu lat. – Doświadczenie pokazuje, że potrzebne jest 2 do 3 lat przygotowań i 2 lata realizacji, a więc w sumie 4 do 5 lat – dodaje Paweł Olczyk.