Budowa galerii ruszy do wiosny 2013 roku

Projekt GTC powstanie przy ul. Światowida, w pobliżu siedziby Urzędu Dzielnicy Białołęka oraz przyszłego skrzyżowania ul. Modlińskiej z trasą szybkiego ruchu prowadzącą z Mostu Północnego. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, działka na której powstanie centrum handlowo-rozrywkowe jest w całości przeznaczona pod zabudowę handlowo-usługową.
– Planowana inwestycja jest odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców dynamicznie rozwijającej się Białołęki i sąsiednich dzielnic, w których nasycenie nowoczesną powierzchnią handlowo-usługową jest wciąż ograniczone – ocenia Piotr Kroenke, dyrektor generalny GTC S.A.

Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 4,9 ha. – Niemal cały grunt jest już własnością firmy GTC, do odkupienia pozostało około 10 proc. terenu przeznaczonego pod galerię – tłumaczy Przemysław Polak. Obiekt będzie miał ok. 60 tys. mkw. powierzchni najmu. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 160 mln euro.

Architektura centrum GTC na Białołęce będzie efektem prac projektantów pracowni Tzur Architects oraz biura APA Wojciechowski. Wizualizacje projektu mają być gotowe jeszcze w tym tygodniu. Rozpoczęcie realizacji centrum handlowego na Białołęce planowane jest najpóźniej wiosną 2013 roku. Inwestor szacuje, że w zasięgu galerii będzie około 540 tysięcy ludzi.