Subway

– 21 października br. otwieramy restaurację w Galerii Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim, lokal będzie miał ok. 50 metrów kwadratowych powierzchni. 2 listopada tego roku ruszy także restauracja w centrum handlowym Atrium Targówek. Planowane jest także otwarcie w toruńskim centrum handlowym Toruń Plaza. 2011 rok prawdopodobnie zamkniemy z liczbą 50 restauracji – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Paulina Patelka, Development Agent, Subway.

Obecnie sieć Subway ma w Polsce ok. 45 lokali. Większość lokali tej marki otwieranych jest w typowych i tradycyjnych lokalizacjach takich, jak strefy food court w galeriach handlowych, a także przy lotniskach, centrach biznesowych, stacjach benzynowych czy miejscach wypoczynku. Pierwsza placówka Subway w Polsce powstała w Krakowie w 2004 roku przy Placu Dominikańskim, niedaleko Rynku Głównego.

Sieć w Polsce, w pierwszych sześciu miesiącach tego roku, zwiększyła sprzedaż o 14 procent. W pierwszym półroczu firma powiększyła także liczbę restauracji w całym regionie Europy Środkowej i Wschodniej o 75 placówek. Ma ich obecnie ponad 300.

Wszystkie placówki sieci Subway prowadzone są przez franczyzobiorców. Obecnie sieć liczy ok. 35 tysięcy restauracji w 94 krajach świata. Szczególnie szybki rozwój Subway odnotowuje w Europie Środkowej i Wschodniej. Franczyzobiorcy prowadzą w regionie ponad 300 restauracji, a do końca roku ma ich powstać 400.