Milenium Hall

Obiekt oprócz oferty handlowej chce pełnić kilka innych ról w regionie Podkarpacia.

Pierwszą z nich ma być propozycja modowa. W galerii otworzyły swoje pierwsze na podkarpackim rynku butiki takie marki, jak m.in.: Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius czy Toys’R’Us. Oprócz funkcji modowo-zakupowej galerii ma być także miejscem kultury i rozrywki.

Standardowa strefa food court, w której zwykle znajdują się kawiarnie i restauracje urozmaicona została o klub muzyczny. Strefę rozrywki stanowić zaś będą salony piękności, klub Pure Fitness oraz skwer eventowy, który może pomieścić ok. 6 tysięcy osób.

Wraz z otwarciem centrum swoją działalność rozpoczął również Dom Aukcyjny Millenium Europejska Galeria Sztuki. W stałej ekspozycji Europejskiej Galerii Sztuki znajdzie się 150-200 prac reprezentujących sztukę współczesną. Dom Aukcyjny ma pełnić rolę dydaktyczną i edukacyjną poprzez organizację wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz spotkań z artystami. Ponadto, dwa do czterech razy w roku, będą tutaj organizowane aukcje dzieł sztuki.

Nowością w Millenium Hall, jest wprowadzenie do kompleksu dodatkowej funkcji – funkcji społecznej. Mieści się tutaj pierwsza w regionie placówka Stowarzyszenia Siemacha, której celem jest tworzenie spójnego systemu wsparcia dla dzieci, młodzieży i ich rodzin oraz realizowanie projektów społecznych nastawionych na młodzież.

W kompleksie swoją działalność rozpocznie również Punkt Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta. To pierwszy punkt w Polsce ulokowany w centrum handlowym, w którym będzie można m.in. wyrobić dowód osobisty, dowód rejestracyjny, prawo jazdy, a także wysłać list lub skorzystać
z porady urzędnika. W Millenium Hall powstanie również punkt Urzędu Pracy i punkt obsługi klienta PGE Obrót.