Galeria Krakowska

– Rozpoczynając inwestycję Galerii Krakowskiej z ciekawością obserwowaliśmy zmiany jakie zachodziły w lokalnym rynku handlowym i nastawieniu mieszkańców. Powstanie Galerii dało początek długo oczekiwanym zmianom urbanistycznym tej części Krakowa i otworzyło nową jakość w handlu i usługach. Zabiegi stworzenia nowoczesnego centrum handlowego z szeroką ofertą handlową i rozrywkową spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba odwiedzających nas osób. W minionych trzech latach Galerię Krakowską odwiedziło: w 2009 roku – 34,9 mln, w 2010 – 36,8, a w 2011 do września – 28,3 mln osób – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Ryszard Wysokiński, dyrektor Galerii Krakowskiej.

W Galerii Krakowskiej na blisko 60 tys. mkw. powierzchni działa obecnie ponad 270 sklepów i restauracji, prowadzonych zarówno przez firmy międzynarodowe, ogólnopolskie jak i lokalnych przedsiębiorców z Małopolski. Znaleźć można tu takie marki jak: Sturbucks, Yoshe, Massimo Dutti, które są jedynymi lokalizacjami marek w mieście.

Galeria Krakowska oferuje także parking na 1400 samochodów, szatnię z przechowalnią bagażu oraz pokój dla matki z dzieckiem. Na terenie kompleksu mieści się ponadto wypożyczalnia samochodów osobowych oraz myjnia samochodowa. Galeria zatrudnia obecnie bezpośrednio 2000 osób, nie licząc dostawców i producentów.