Martes Sport

– Są to już lokalizacje potwierdzone. Prowadzimy w tych lokalach prace adaptacyjne i towarowanie. Oznacza to, że do końca 2011 roku będziemy mieli 28 sklepów. Licząc od stycznia br., rok 2011 zamkniemy w sumie 12 otwarciami – poinformował w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Barchański, odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie siecią sklepów Martes Sport. Barchański ujawnia również, że w przyszłym roku sieć zamierza otworzyć kolejnych 13 lokali. – Wynika to z już podpisanych umów najmu – dodaje.

W najbliższy weekend zostanie otwarty salon Martes Sport w Galerii Tęcza w Kaliszu. Sklep zajmie powierzchnię 515 mkw. Kolejny jeszcze w październiku pojawi się w Galerii Gnieźnieńskiej w Gnieźnie – będzie miał powierzchnię 360 mkw. W listopadzie szykują się otwarcia w Oświęcimiu w Galerii Niwa – 380 mkw. – i w galerii Toruń Plaza – 900 mkw. Na początku grudnia dwa salony pojawią się w Galerii Dębickiej w Dębicy – 300 mkw. i w Gorzowie Wielkopolskim w Galerii Askana – 450 mkw.

Martes Sport jest producentem oraz importerem odzieży, obuwia oraz akcesoriów sportowych. Zaopatruje placówki sklepowe w całym kraju, w wyroby takich firm jak Arena, Colmar, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Martes, Newland. Tworzy również własną sieć sklepów. Firma została założona w 1997 roku, koncept sklepów Martes Sport powstał w 2005 roku.