Nowe centrum w portfoli spółki

Fundusz, który w zeszłym roku nabył Galerię Pomorską w Bydgoszczy za 51 mln euro, jest na drodze do sfinalizowania kolejnego dużego zakupu. W rozmowie z Retailnet.pl Peter Todd ujawnił, że przed kilkoma dniami Resolution Property zakończyło transakcję warunkowego zakupu jednego z centrów handlowych w Krakowie. Choć nie ujawniono jeszcze przedmiotu ani kwoty transakcji, wiadomo, że co do zasady brytyjski fundusz zainteresowany jest nieruchomościami wartymi ponad 50 mln euro, takimi właśnie jak nabyta wcześniej Galeria Pomorska w Bydgoszczy. – Centra handlowe tego typu charakteryzują się tym, co najważniejsze na rynku nieruchomości komercyjnych, a mianowicie wysoką liczbą odwiedzających, którzy reprezentują znaczący popyt konsumpcyjny. Te cechy gwarantują zainteresowanie ze strony potencjalnych nabywców, więc jednocześnie zwiększają nasze szanse na to, że w przyszłości uda nam się dany obiekt sprzedać – tłumaczył strategię funduszu Peter Todd.

W sierpniu firma zapowiadała także, że na dwa centra w Polsce zamierza wydać 100 mln euro, co uwzględniając kredyty bankowe, mogłoby, znaczyć, że zakupi nieruchomości warte do 300 mln euro. Todd ujawnił również, że Resolution Property finalizuje rozmowy właśnie w sprawie zakupu trzeciego już centrum handlowego. – Informacja na ten temat zostanie podana w przeciągu kilku najbliższych tygodni. Na razie mogę jedynie powiedzieć, że to centrum również położone jest na południu Polski – powiedział Todd.

Od początku działalności, czyli od 1998 Resolution Property zgromadziło nieruchomości warte ponad 1,7 miliarda euro zlokalizowane na terenie Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwajcarii, Portugalii i Polski.