Budowa może ruszyć w przyszłym roku

– Umowę pożyczki inwestor podpisuje z Bankiem Ochrony Środowiska SA – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Wioletta Wadecka, prezes należącej do gminy spółki Promenada, firmy realizującej obiekt. Bank Ochrony Środowiska z ramienia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pełni rolę Funduszu Rozwoju Obszarów Miejskich poza Szczecińskim Obszarem Metropolitarnym. W tej chwili trwa ustalanie szczegółowych warunków umowy między gminą a bankiem udzielającym dofinansowania.

Inwestycja w galerię Molo kosztować ma 19 mln zł. Z tego 75 proc. kosztów kwalifikowanych, m.in. roboty budowlane, pochodzić ma ze środków inicjatywy Jessica. Jak dowiedział się portal Retailnet.pl, inwestor wybrał już generalnego wykonawcę. Podpisanie umowy nastąpi po uzyskaniu dofinansowania. Nie jest jeszcze pewne, czy budowa ruszy w tym roku, czy w przyszłym. Początkowo inwestor przewidywał ukończenie projektu w połowie 2013 roku. Nie wyklucza jednak opóźnienia.

Powierzchnia użytkowa Galerii Molo to około 3,2 tysiąca metrów kwadratowych. Z tego połowa przeznaczona jest pod lokale handlowe. Resztę stanowią ciągi komunikacyjne, tarasy, garaż podziemny wielostanowiskowy i część służąca obsłudze plaży, ratownictwu morskiemu i pomocy medycznej. Sprzedaż w Galerii Molo, usytuowanej nad brzegiem morza, będzie miała charakter sezonowy, z dużym nasileniem latem i małym poza sezonem. Oferta powierzchni użytkowych trafić ma przede wszystkim do przedsiębiorców lokalnych, którzy chcieliby zmienić miejsce na lepsze. Adresowana jest jednak też do sieci ogólnopolskich.