Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie

Jak ostatnio pisaliśmy, w połowie grudnia br. ruszają też negocjacje z PKP SA w sprawie projektu galerii handlowej w Olsztynie. Teraz wiemy, że trudnego zadania komercjalizacji kompleksu, który łączy w sobie funkcje handlowe i sportowe podjął się Cushman&Wakefield.

– Wybraliśmy firmę, która z sukcesem komercjalizowała podobne projekty w Katowicach i Poznaniu. Chcę podkreślić, że przy wyborze firmy kierowaliśmy się doświadczeniem w komercjalizacji obiektów łączących funkcje transportowe i handlowo-rozrywkowe. Cushman & Wakefield niewątpliwie ma takie doświadczenie- mówi w rozmowie z Retailnet.pl Tomasz Andryszczyk, reprezentujący inwestora.

Projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zakłada stworzenie nowoczesnej galerii o powierzchni 45 tys. mkw. GLA. Kompleks ma łączyć funkcje komunikacyjne, handlowe i rozrywkowe, na wzór obiektów obecnie realizowanych w Katowicach i Poznaniu. Firma Retail Provider prowadzi rozmowy z czterema funduszami, które realizują lub wspierają największe projekty retailowe w kraju i chcą współuczestniczyć w przygotowywaniu inwestycji w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Za przygotowanie koncepcji architektonicznej projektu odpowiada pracownia FS&P Arcus.