KiK prowadzi 3100 sklepów w 7 krajach Europy

– Ostateczny harmonogram rozwoju na polskim rynku nie jest jeszcze ustalony więc na razie trudno nam jednoznacznie stwierdzić, w których miastach poprowadzimy sklepy oraz jaki jest dokładny kalendarz ich uruchamiania – mówi Janina Hoffmeister z biura prasowego KiK.

Obecnie spółka KiK Textilien und Non-Food GmbH prowadzi 3100 w siedmiu krajach Europy takich jak m.in. Austria, Republika Czeska, Węgry, Słowacja i Słowenia. Powierzchnia przeciętnego sklepu może wynosić od 500 do 800 mkw. KiK jest najwiekszą siecią detaliczną w Niemczech założoną w 1994 roku przez Stefana Heininga oraz Tengelmann Group. W Polsce w województwie dolnośląskim jest zarejestrowana spółka KiK Textil sp z o.o. z kapitałem zakładowym 400 tys. zł, której właścicielem jest niemiecka KiK Textilien und Non-Food GmbH.

Tengelmann Group jest firma rodzinną operującą w kilku segmentach detalicznych. Prowadzi działalność w 15 krajach Europy poprzez sieć ponad 4 tys. sklepów, w tym supermarketów Kaiser’s Tengelmann oraz dyskonty odzieżowe KiK oraz OBI DIY. Grupa notuje roczną sprzedaż na poziomie 11 mld euro, w tym 7,54 mld euro przypada na Niemcy. Zatrudnia ponad 80 tys. osób.

Firma ma ponad 140-letnią tradycję. W 2011 roku m.in. przejęła 30 procent w Otto Goument GmbH, firmie przyjmujacej pocztowe zamówienia na sprzedaż mięsa oraz owoców morza, 15 procent Lieferheld GmbH, platformie internetowej umożliwiającej składanie zamówień gastronomicznych.