W Krakowie drzemie potencjał zakupowy

Kamieńskiego Retail Park zlokalizowany będzie na obszarze 7,5 ha. Projektowany kompleks handlowo-usługowy w formie parku handlowego uzyska powierzchnię około 30 tys. mkw.  Klientom zostaną zaoferowane w sklepach, które zafunkcjonują na terenie parku handlowego, odzież, obuwie, sprzęt sportowy, artykuły spożywcze. W kompleksie znajdą się także restauracje a także lokale usługowe. Planowane jest również uruchomienie centrum medycznego oraz klubu fitness.  To może wyróżniać Retail Park spośród innych centrów handlowych. Do dyspozycji klientów zostanie zaoferowany także parking podziemny i nadziemny na co najmniej 1500 miejsc postojowych.

Centrum może konkurować z otwartym w końcu listopada 2009 roku Bonarka City Center, które liczy 91 tys. mkw. powierzchni użytkowej i ma 270 najemców, w tym duże sieci takie jak Auchan, Leroy Merlin. Centrum zlokalizowane jest także przy ul. Kamieńskiego w Krakowie.

Arge Nieruchomości sp. zo.o. została zarejestrowana w krakowskim KRS  w styczniu 2007 roku.  Kapitał zakładowy wynosi 656,65 tys. zł. Właścicielem jest Arge Sp z o.o.
Grupa Kapitałowa Arge sp zo.o. za 2010 rok zanotowała 490,88 mln zł przychodów ze sprzedaży.  Zysk netto miał wartość ponad 3 mln zł.  Grupę tworzą Arge sp z o.o., Arge Paliwa oraz Arge Nieruchomości.  Prezesem zarządu Arge sp zo.o. jest Arkadiusz Urban, prezesem zarządu Arge Nieruchomości jest Leszek Urban.