Galeria z placem miejskim w Ełku

– Terenem zainteresowani byli lokalni przedsiębiorcy, ale mimo że wpłacili wadium, nie stawili się do przetargu – informuje w rozmowie z Retailnet.pl Sławomir Chilicki, naczelnik Wydziału Planowania Przestrzennego i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Ełku. – na koniec marca najwcześniej wyznaczony będzie kolejny przetarg – dodaje.

O tym, czy cena minimalna, która wynosiła 11,5 mln zł w kolejnym przetargu ulegnie zmianie, zdecyduje prezydent miasta. – To nie jest wysoka cena, ok. 800 zł za metr kwadratowy. Mniejsze miasta liczą sobie za teren od 1200 zł za metr, a duże znacznie więcej – stwierdza Chilicki.

Urzędnicy przewidują, że galeria może mieć 20-30 tys. mkw. Rada Miasta uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza powstanie takiego obiektu. Koncepcja zakłada również rewitalizację ciągu pieszego alei Armii Krajowej wraz z nowo projektowanym placem przydworcowym oraz stworzenie zabudowy wielorodzinnej mieszkaniowej z lokalami usługowymi w parterach budynków. Nieruchomość gruntowa wystawiona na sprzedaż znajduje się u zbiegu ulic T. Kościuszki i J. Dąbrowskiego. Powierzchnia sprzedawanego terenu to 1,8495 ha.