Pierwsi klienci w galerii w Katowicach mogą pojawić się 2015 roku

Obiekt o powierzchni całkowitej 120 tys. metrów kwadratowych ma stanąć przy ul. Kościuszki. Składać się będzie z części handlowej i rozrywkowej. Wśród najemców, oprócz sklepów, będzie między innymi dziewięciosalowe kino, kręgielnia i klub fitness, a także lokale rozrywkowe. Przewidziano parking na 1800 miejsc. Założenia funkcjonalno-przestrzenne  opracował Zespół Architektów Echo Investment, a założenia przestrzenne planowanego południowego subcentrum Katowic opracowało biuro Pallado i Skupin. Zakończenie projektu zaplanowano na pierwszy kwartał 2015 roku. W listopadzie 2011 roku projekt był prezentowany przez dewelopera na międzynarodowych targach MAPIC w Cannes.

 – Jest to wczesna faza realizacji projektu. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania koncepcji i oczekiwania na zmianę studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego –mówi Paweł Słupski z Echo Investment.

Echo Investment SA zrealizowało blisko 90 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Spółka należy do największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.