Galeria Piotr i Paweł powstaje w Poznaniu

Galeria będzie miała około czterech tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej. Otwarcie obiektu zaplanowano na czwarty kwartał 2012 roku.

Piotr i Paweł to sieci sklepów spożywczych założona przez Eleonorę Woś oraz jej synów Piotra i Pawła. Pierwszy sklep firmy został otwarty w 1990 r. w Poznaniu, w 1991 r. otwarto pierwszy supermarket, w 1995 r. pierwszy market czynny 24 godziny na dobę, a w roku 2000 pierwsze przedsiębiorstwo franczyzowe i centrum logistyczne w Sadach koło Poznania. Średnia powierzchnia sklepów sieci wynosi około 1100 mkw. W ofercie znajduje się asortyment produktów spożywczych, chemii domowej i kosmetyków. W zależności od wielkości marketu, w ofercie sklepów znajduje się od 10 do 30 tysięcy artykułów.

Elbfonds Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek elbfonds z siedzibą w Hamburgu. Na rynku polskim fundusz działa od kilku lat angażując się w obiekty handlowe na etapie deweloperskim. Fundusz zrealizował już kilka mniejszych inwestycji w Polsce o łącznej powierzchni najmu 20 tysięcy metrów kwadratowych. Centrum handlowe w Siedlcach będzie największą z dotychczasowych inwestycji grupy.