Meble Ikea są proste i estetyczne

– W sklepie oferowaliśmy meble i akcesoria, a po zwiększeniu przestrzeni handlowej otworzyliśmy także część specjalnie przeznaczoną dla dzieci – Smalandię.

Småland to czarodziejski las, w którym dzieci mogą zarówno czynnie się bawić, jak i odpocząć.  Smalandia leży w południowej Szwecji. Mieszkańcy Smålandii słyną ze swojej pracowitości, skromnego życia i dobrych pomysłów na jak najlepsze wykorzystywanie surowców, dostępnych w ograniczonych ilościach.  Z tego regionu pochodzi założyciel firmy Ingvar Kamprad.

Przed inwestycją sklep mial jedną kondygnację. Obecnie jest ich dwie. Pozwolenie na budowę uzyskała Ikea Property Poland, spółka zajmująca się inwestycjami z ramienia Ikea. Jej właścicielem jest Ikea Retail sp z o.o z kapitałem zakładowym 20 mln zł, której właścielem jest Ingka Holding Europe BV, firma zarejestrowana w Holandii będąca spółką- matką dla Grupy Ikea.

Ikea jest przedsiebiorstwem zajmującym się projektowaniem, wytwarzaniem oraz sprzedażą mebli. W sieci Ikea oferowane są także inne akcesoria niezbędne do domu.  Przychody grupy w 2010 roku wyniosły około 23 mld euro. Na Europę przypada 79 procent sprzedaży, choć firma jest obecna także w Ameryce Północnej oraz Azji i Australii. Skepy Ikea co roku odwiedza około 620 mln osób.  Firma prowadzi działalność w 41 krajach. Spółka Swedwood zajmująca się produkcją mebli i komponentów na potrzeby Ikea, posiada zakłady produkcyjne w 9 krajach. Druga spółka z tego segmentu –  Swedspan posiada zakłady produkcyjne w 5 krajach, w tym w Polsce.