Prestiżowy certyfikat dla Placu Unii w Warszawie

O nagrodę mogły ubiegać się inwestycje z Europy Środkowej i Wschodniej, które posiadają lub starają się o certyfikaty świadczące o realizowaniu projektów zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa-BREEAM lub LEED. Warszawski Plac Unii został jednym z trzech laureatów i uzyskał certyfikat z oceną bardzo dobry.

Certyfikacja BREEAM Placu Unii obejmie m.in.: zarządzanie obiektem, zużycie wody i energii, zastosowanie certyfikowanych materiałów budowlanych, wpływ budynku na samopoczucie i zdrowie jego użytkowników, lokalizację i rozwiązania komunikacyjne, redukcję emisji CO2, zarządzanie odpadami, dbałość o zachowanie wartości ekologicznej otoczenia oraz minimalizowanie zanieczyszczenia środowiska.

Nagrody CEE Green Building Award, przyznane przez “The Association of Green Building Professionals” (Central & Eastern Europe) zostały wręczone w ośmiu kategoriach.

Plac Unii będzie kompleksem trzech obiektów połączonych szklanym dachem na wysokości trzydziestu metrów nad ziemią. Oprócz powierzchni biurowych, stanowiących 41 tys. mkw., w Placu Unii, na trzech poziomach mieścić się będzie również Galeria Miejska o pow. 15 500 mkw. Znajdą się w niej m.in. restauracje, kawiarnie, punkty usługowe i delikatesy Supersam.

Liebrecht & wooD to europejska firma deweloperska, realizująca od ponad 15 lat projekty na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Liebrecht & wooD zapewnia kompleksową obsługę w dziedzinie obrotu nieruchomościami, od koncepcji po zarządzanie obiektem. Główna działalność firmy skupia się na realizacjach biurowych, parkach handlowych oraz centrach typu outlet (Fashion House Outlet Centre), zlokalizowanych w głównych miastach Europy Środkowo-Wschodniej i Rosji, takich jak: Warszawa, Gdańsk, Sosnowiec, Bukareszt, Belgrad, Moskwa i Sankt Petersburg.

BBI Development NFI S.A. jest polską spółką publiczną, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W portfelu inwestycyjnym BBI Development znajdują się projekty wyróżniające się prestiżową lokalizacją. BBI Development realizuje projekty głównie w Warszawie, oferując nabywcom zarówno ekskluzywne apartamenty przy Trakcie Królewskim (Rezydencja Foksal), jak i lofty (Koneser). Ostatnią oddaną inwestycją jest budynek mieszkalny o podwyższonym standardzie – Dom na Dolnej. BBI wspólnie z WSS Społem Śródmieście w miejscu obecnego domu handlowego Sezam będzie realizować projekt Nowy Sezam – obiekt biurowo-handlowy u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, połączony z wyjściem ze stacji Metra.