Kolejny etap inwestycji handlowej we Wrocławiu

– Inwestycja organizowana była dość długo z powodu problemów natury urzędowej. Po żmudnych staraniach uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę obiektu wraz z infrastrukturą i drogą dojazdową. Obecnej jesteśmy na ostatnim etapie wyłaniania generalnego wykonawcy. Budowa rusza z początkiem marca 2012 r., a obiekt zostanie oddany do użytku w grudniu – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Jacek Kubicki wiceprezes zarządu spółki Pluss Invest Developer. Prace projektowe prowadzone są przez firmę : Chachaj Rozmuski Architekci Sp. z o.o.

Obiekt będzie pełnił funkcje osiedlowego centrum handlowo-usługowego. Dwukondygnacyjny kompleks z parkingiem stanie na osiedlu zamieszkałym przez około 16 tysięcy mieszkańców.   Parter, o powierzchni około 1,5 tys. mkw. inwestor zamierza przeznaczyć na sieciowy market spożywczy, aptekę, stoisko z prasą i punktem Totalizatora Sportowego. Znajdą się tam również: stoisko piekarniczo-cukiernicze, sklepy oferujące zabawki, art. szkolne i papiernicze, a także upominki oraz odzież i bieliznę. W ofercie centrum nie zabraknie strefy restauracyjnej oraz perfumerii. Piętro obiektu o powierzchni około 1,4 tys. mkw. zajmie m.in. przychodnia lekarska, salony: fryzjerski i kosmetyczny oraz optyczny, a także  solarium i  pomieszczenia biurowe. W obiekcie są jeszcze wolne powierzchnie pod wynajem.

Spółka Pluss Invest Developer wywodzi się z firmy Pluss Invest, która na wrocławskim rynku istnieje już ponad 15 lat. Obecnie zajmuje się wynajmem sieciom handlowym własnych nieruchomości, natomiast jej spółki zależne: Pluss Invest Developer Sp z o.o. i Pluss Invest Developer 2 Sp z o.o, realizacją inwestycji budowlanych. Działalność developerska firmy skoncentrowana jest dziś na realizacji dwóch inwestycji. Obok  budowy  centrum handlowo-usługowego w Psim Polu,  Pluss Invest Developer buduje też funkcjonalne mieszkania w obrębie Bielan Wrocławskich.