Galeria Zabrze ma być otwarta w sierpniu 2012

Galeria Zabrze to obiekt o powierzchni najmu 9,5 tys. mkw., z czego 7,5 tys. mkw. przewidzianych jest pod działalność handlowo-usługową. W galerii działać będzie 50 lokali. 2 tys. mkw. to powierzchnia, którą zajmie klub fitness. Do dyspozycji klientów galerii oddany będzie parking na 250 samochodów. Skomercjalizowanych jest już 50 proc. z dostępnych powierzchni.

Galeria zlokalizowana jest w samym centrum Zabrza. Obejmuje swoim zasięgiem 3,5 miliona osób – tyle osób mieszka w zasięgu do 25 minut jazdy samochodem. W mieście krzyżują się autostrady A4 i A1. Przez Zabrze przebiega też droga szybkiego ruchu – Drogowa Trasa Średnicowa.

W portfolio firmy DTZ znajdują się obecnie 23 galerie handlowe, 14 budynków biurowych oraz 7 nieruchomości magazynowych. Ilość zarządzanej powierzchni przekracza 1,1 miliona metrów kwadratowych. W Polsce firma DTZ funkcjonuje od 1994 roku. DTZ w Polsce zatrudnia ponad 280 osób.

– W obrębie firmy DTZ funkcjonuje 8 linii biznesowych, w ramach których świadczone są usługi: zarządzania nieruchomościami, pośrednictwa w wynajmie powierzchni handlowych, biurowych i magazynowych, doradztwa strategicznego i badań rynkowych, doradztwa inwestycyjno-budowlanego, wycen, doradztwa inwestycyjnego, hotelowego oraz pozyskiwania gruntów. – mówi Wojciech Zawierucha, Dyrektor Operacyjny w DTZ.