Projekt wymaga kilku zmian

Urząd miasta zakwestionował projekt schodów w ulicy Półwiejskiej oraz od strony placu Wiosny Ludów. Nie zgodził sie też na cofnięcie linii zabudowy przy tym placu. W związku z tym trwaja prace nad  przeprojektowniem budynku, których konsekwencją będzie zmiana elewacji budynku oraz jego frontu. Inwestor zwrócił się do Miejskiego Konserwatora Zabytków o zaopiniowanie proponowanych zmian.

Półwiejska 2 to obiekt biurowo-handlowo-usługowy, który zostanie wybudowany w śródmiejskiej dzielnicy handlowej Poznania, u zbiegu ulic Półwiejskiej i Krysiewicza, przy miejskim węźle komunikacyjnym placu Wiosny Ludów. Łączna powierzchnia najmu wyniesie ponad 11 tys. metrów kwadratowych, z czego 6,7 tys. mkw. to powierzchnia handlowo-usługowa. Za komercjalizację odpowiadają CB Richard Ellis oraz Retail Concept.

Inwestorem projektu Półwiejska 2 jest Deptak Projekt P2 Sp. z o.o. Udziałowcami spółki są Confinance Properties Ltd. oraz Budlex Sp. z o.o. Budlex należy do firmy Erbud SA, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Confinance Properties to spółka inwestycyjna wchodząca w skład GN GROUP – firmy deweloperskiej. Autorem koncepcji i projektu architektonicznego jest RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, międzynarodowa pracownia architektoniczna.