Sklepy NKD mają dużą powierzchnię

– Dokładnie przeanalizowaliśmy potencjał polskiego rynku i okazał się on obiecującym miejscem do prowadzenie interesów – mówi Helmut Wirsieg, dyrektor zarządzający spółki NKD Vertriebs GmbH, której siedziba znajduje się w Bindlach.

 Towary do sklepu w Tarnowskich Górach pochodzą z centralnego magazynu NKD w miejscowości Bindlach k. Bayreuth w Górnej Frankonii, który realizuje dostawy do wszystkich, ponad  1600 europejskich oddziałów spółki.  Inwestycjami w Polsce firma zamierza kierować poprzez swą poznańska filię: NKD Vertriebs GmbH Sp. z o.o.

NKD w tym roku poszerzyła swoją działalność także na rynku włoskim, szwajcarskim i chorwackim otwierając w tych czterech krajach 44 nowe sklepy. W 2012 roku  NKD planuje otwarcie łącznie około 250 oddziałów.  60 z nich zlokalizowanych będzie poza granicami Niemiec i Austrii, a 30 w Polsce. NKD jest już obecne w siedmiu krajach – nie tylko w Niemczech i Austrii, lecz także we Włoszech, w Szwajcarii, Chorwacji oraz na Słowenii, a teraz także w Polsce.

Grupa NKD w roku 2010 osiągnęła obroty rzędu 578 mln euro, co plasuje ją wśród największych firm z branży detalicznego handlu odzieżą.