Galeria Zabrze ma być otwarta w sierpniu 2012 roku

– Galeria de facto już stoi, kontynuowane są prace wykończeniowe. Ale całość składa się z dwóch budynków. Teraz rozpoczynamy budowę drugiego, czyli parkingu wielopoziomowego. Na parterze ulokowany będzie operator spożywczy – poinformowała w rozmowie z Retailnet.pl Agata Szelwach-Wydra z NRC.

Część powierzchni centrum została już wynajęta – Proces komercjalizacji na dobrą sprawę dopiero się zaczął. Mamy podpisaną umowę z fitness klub Pure na ponad 2 tys. mkw. i zamykamy umowę z delikatesami. Chcielibyśmy pozyskać najemców, których nie ma jeszcze w Zabrzu – informuje Agata Szelwach-Wydra. Z firmą DTZ inwestor podpisał umowę na usługi property management. DTZ będzie też odpowiedzialne za przygotowanie centrum do otwarcia.

– Galeria Zabrze to kolejny obiekt handlowy w portfolio naszej firmy. Nieustanne powiększanie portfela nieruchomości którymi zarządzamy, to dowód na wysoką jakość świadczonych przez nas usług i zaufanie, którym cieszymy się wśród naszych klientów – powiedział Wojciech Zawierucha, Dyrektor Operacyjny w DTZ.

Galeria zlokalizowana jest w samym centrum Zabrza. Obejmuje swoim zasięgiem 3,5 miliona osób, które mogą do niej dojechać samochodem  nie dłużej niż  w 25 minut. Potencjalnych klientów jest jednak znacznie wiecej. W Zabrzu krzyżują się autostrady A4 i A1. Przez miasto przebiega też droga szybkiego ruchu – Drogowa Trasa Średnicowa.