Inwesto wycofuje się z realizacji galerii w Siedlcach

Zarząd spółki poinformował, że długotrwałe przygotowania i negocjacje z właścicielem 22 hektarowej nieruchomości nie przyniosły satysfakcjonujących obie strony rezultatów. Inwestor wykonał szereg szczegółowych badań dotyczących parametrów przedmiotowej działki oraz dodatkowych czynników zewnętrznych mających bezpośredni wpływ na inwestycję. Badania te nie potwierdziły wcześniejszych założeń spółki. W konsekwencji transakcja nie została sfinalizowana.

Planowana inwestycja zakładała realizację wielofunkcyjnego centrum handlowo-usługowego z   hipermarketem, galerią handlowo-usługową, wolnostojącym hipermarketem budowlanym oraz towarzyszącym retail parkim w formie obiektów wolnostojących. Ponadto na terenie inwestycji zaplanowano stację benzynową, serwis samochodowy z myjnią oraz restaurację drive-thru. Otwarcie centrum miało nastąpić z końcem 2013 r.

ebfonds Development Sp. z o.o. należy do grupy spółek elbfonds z siedzibą w Hamburgu. Na rynku polskim fundusz działa od kilku lat inwestując  w obiekty handlowe na etapie deweloperskim. Fundusz zrealizował już kilka mniejszych projektów w Polsce o łącznej powierzchni najmu 20 tysięcy metrów kwadratowych. Centrum handlowe w Siedlcach miało być największą z dotychczasowych inwestycji grupy.

Dotychczas Grupa elbfonds zainwestowała w Polsce 80 mln euro. W najbliższym czasie planuje wydać jeszcze około 20 mln euro.