Marka Reserved liderem kategorii: odzież i obuwie

Spółka Reserved zajęła pierwszą lokatę w kategorii odzież i obuwie (warto przypomnieć, że taka sytuacja powtarza się już trzeci rok z rzędu). Kolejne miejsca w tej klasyfikacji należą do marek: Wólczanka, Gatta, Bytom, Diverse, Atlantic, Vistula, Ryłko, Gino Rossi oraz Wojas.

Z kolei Apart zajął pierwsze miejsce w kategorii pozostałych produktów niespożywczych, wyprzedzając tym samym takie marki jak W.Kruk czy Yes. W kategorii handel, królowały marki specjalizujące się w e-sprzedaży: Allegro.pl, Neo24.pl oraz Agito.pl i Merlin.pl. Na piątym miejscu uplasowała się marka Royal Collection, a na szóstym – Komputronik.

Jeśli zaś chodzi o kategorię: stopa referencji, to pierwsze miejsce należy do Echo Investment. Drugą pozycję w tym zestawieniu załęła marka Gant, a trzecią – Allegro.pl. Na kolejnych lokatach uplasowaly się Apart i Komputronik. Warto także wspomnieć o kategorii prestiż – tutaj ranking wygląda nastepująco: pierwszy jest Wedel, drugi Apart, a trzeci Empik.

Ranking Najcenniejszych Marek Polskich „Rzeczpospolita” opublikowała po raz ósmy. Jest on opracowywany na podstawie danych finansowych, a także opinii konsumenckich ponad 400 polskich marek.