Startuje budowa Karolkowa Business Park

Dwunastokondygnacyjny kompleks będzie miał blisko 15 tys. mkw. powierzchni biurowej i ponad trzy tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej, która obejmie strefę zakupów, gastronomii i life style. W skald kompleksu wejdą także ogrody i patio o wielkości ok. 2,5 tys. mkw. powierzchni oraz dwupoziomowy parking w którym znajdzie się 260 miejsc postojowych. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 20 mln euro. Generalnym wykonawcą projektu jest firma Karmar. Oddanie kompleksu do użytku zaplanowano na maj 2013 roku.

Założona w 1993 r. w Budapeszcie Ablon Group Limited to firma deweloperska działająca przede wszystkim na rynku nieruchomości w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Grupa może się poszczycić zróżnicowanym portfolio inwestycyjnym obejmującym centra handlowe, hotele, centra logistyczne, obiekty biurowe oraz inwestycje mieszkaniowe.

Inwestor wnosi do projektu Karolkowa Business Park długoletnie doświadczenie inwestora i zarządcy. Przy inwestycji doradzają zespół Knight Frank obecny jest na polskim rynku od 18 lat, firma Couderq & Partners Poland oraz Mor-Eden Investment.