Multishop Sochaczew ma być gotowy w 2013 roku

Zakończenie budowy marketu budowlano-ogrodniczego OBI zaplanowano na połowę 2012 roku. Będzie to pierwszy etap inwestycji. Całość kompleksu ma zostać oddana w 2013 roku. Oprócz OBI, które zajmie 9,7 tys. mkw. powierzchni całkowitej, drugim dużym najemcą będzie operator spożywczy – według niepotwierdzonych informacji sieć TESCO – który zajmie 6,3 tys. powierzchni całkowitej. W retail parku o powierzchni całkowitej 4,5 tys. znajdą się mniejsi najemcy, prawdopodobnie od 150 mkw. do ok. 800 mkw. Mają tam być sklepy znanych marek odzieżowych, obuwniczych, salony AGD oraz wyposażenia wnętrz. Na terenie obiektu znajdzie się około 660 miejsc parkingowych. Komercjalizację prowadzi firma Mallson Polska.

– Umowa podpisana ze spółką OBI POLSKA zakłada otwarcie hipermarketu OBI w drugim kwartale 2012 a negocjacje w obszarze operatora spożywczego zostały już zakończone – informuje Błażej Tomaszewski, pełnomocnik Zarządu spółki.

Powiązana z projektem w Sochaczewie jest także przebudowa ok. 1 km drogi krajowej nr 2 wraz z przebudową skrzyżowania wlotowego na obwodnicę Sochaczewa do dwupasmowego nowoczesnego ronda. Prace te zaprojektowała firma Europrojekt. Park handlowy ma powstać w Wojtówce na pięciohektarowym terenie przy wjeździe do Sochaczewa. Realizowany jest przez spółkę Retail Park Sochaczew zależną od zarejestrowanej w Polsce firmy McKinlay Development sp. z o.o. Jej głównym udziałowcem i prezesem zarządu jest Craig Thomas McKinlay, przedsiębiorca z Wielkiej Brytanii.