Mutlishop w Sochaczewie zostanie ukończony w 2013 roku

McKinlay Development, spośród wielu rozważanych  lokalizacji, wybrał już kilkanaście najbardziej atrakcyjnych. Na celowniku inwestora są takie miasta jak Ciechanów, Żywiec, Iława, Sieradz, Września, Jelenia Góra, Wyszków, Skawina, Bochnia, Brzesko oraz Mława. Inwestor szuka miejsc, które nie zostaly jeszcze w wykorzystane, a w których może liczyć na 100-150 tys. potencjalnych klientów. Swoje projekty Multishop chce lokalizować na obrzeżach miast o znaczeniu regionalnym, przy istniejącym lub planowanych węzłach komunikacyjnym.

W założeniu parki handlowe Multishop mają charakteryzować się wygodnym i łatwym dojazdem, przestronnymi parkingami i doskonałą widocznością z głównych arterii komunikacyjnych. Ich cechą będzie też nowoczesna koncepcja architektoniczna, poparta sprawdzonymi rozwiązaniami w zakresie obsługi technicznej najemców, a także niskie koszty utrzymania nieruchomości.

Global Advisors, firma, która zajmuje się obsługą inwestycji, współpracowała z wieloma inwestorami  realizując  m.in. warszawską Arkadię, Silesia City Center w Katowicach, a także projekty biurowe i mieszkaniowe.

McKinlay Development to spółka należąca do portfela brytyjskiego inwestora. Jej głównym udziałowcem i prezesem zarządu jest Craig Thomas McKinlay, przedsiębiorca z Wielkiej Brytanii. Prokurentem jest Błażej Tomaszewski. Obecnie buduje już zajmujący 20,5 tysięcy metrów kwadratowych park handlowy Mulitshop w Sochaczewie.