Wizualizacja Galerii Warmińskiej
Wizualizacja Galerii Warmińskiej

Po uzgodnieniach nastąpi wyłożenie planu do wglądu publicznego. Po naniesieniu uwag mieszkańców Olsztyna i instytucji, Rada Miasta będzie głosowała nad uchwaleniem planu – po jego przyjęciu przez radnych inwestor, Libra Project, będzie mógł wystąpić, z przygotowaną dokumentacją budowlaną, o pozwolenie na budowę Galerii Warmińskiej.

Taka sama procedura dotyczy wszystkich inwestycji handlowych w Olsztynie, przy czym, w przypadku Galerii Warmińskiej proces ten jest najbardziej zaawansowany.

Galeria Warmińska ma stanąć w południowej części miasta, przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima. Obiekt ma być największym kompleksem wielofunkcyjnym w Olsztynie, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita tej dwupoziomowej galerii wyniesie blisko 109 tys. mkw. Znajdzie się na niej między innymi 180 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness, kino i amfiteatr, boiska sportowe, a zimą lodowisko. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie wielopoziomowy parking na ponad 1,3 tys. miejsc.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 r. Firma działa jako agent przy najmie obiektów handlowych oraz jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA, polski Przedsiębiorca Roku 2007 w konkursie Ernst&Young, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC.