Galerie handlowe integrują życie miejskie

Pozwolenie na budowę galerii spółka Facinelli otrzymała we wrześniu 2011 roku, a w  październiku Erbud rozpoczął budowę. Projekt obiektu o powierzchni handlowej około 3,5 tys. mkw. wraz z infrastrukturą zewnątrzną wykonała pracownia architektoniczna B2 Studio z Krakowa.

Facinelli 2 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie została zarejestrowana  w październiku 2010 roku z kapitałem zakładowym o wartości 5 tys. zł. Udziałowcami spółki są Facinelli Holdings Limited z udziałami o wartości 4 tysiące  złotych oraz Krakpol Invest z udziałami o wartości tysiąc złotych.  Prezesem zarządu spółki jest Filip Friedmann. 

W krakowskiej dzielnicy Podgórze, w której powstaje centrum mieszka około 30 tys. osób. Obecnie miasto Kraków pracuje nad zmianą planów zagospodarowania przestrzennego oraz nad studium zagospodarowania przestrzennego planując poprawę dostępności obiektów integrujących życie miejskie, a zatem projekt świetnie wpisuje się w zamierzenia miasta.

Erbud jest spółka notowaną na giełdzie w Warszawie. Zajmuje się generalnym wykonawstwem m.in. obiektów użyteczności publicznej, inwestycji mieszkaniowych oraz obiektów przemysłowych.
B2 Studio z Krakowa zajmuje się projektami architektonicznymi hoteli, osiedli mieszkaniowych, obiektów biurowych oraz apartamentowców.