Sklep 4F w Focus Mall Zielona Góra ruszył 14 grudnia 2011 roku

4F to polska firma produkująca odzież i akcesoria sportowe. Jest zaangażowana w sponsoring polskich sportowców. Była m.in. Oficjalnym Partnerem Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w Vancouver w 2010 roku. Przez wiele lat współpracowała z Adamem Małyszem, co zaowocowało kolekcją ubrań, sygnowaną jego nazwiskiem. Obecnie jest głównym sponsorem Kamila Stocha.

Focus Mall Zielona Góra znajduje się w ścisłym centrum miasta w postindustrialnym budynku fabryki Polska Wełna. Centrum liczy 48 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 29,1 tys. mkw. powierzchni najmu GLA. Znajduje się na niej ponad 100 sklepów i punktów usługowych oraz wielosalowe kino Cinema City. Charakterystycznym elementem centrum jest muzeum , w którym prezentowana jest historia zakładów Polska Wełna. Obiekt został oddany do użytku 17 września 2008 roku. Centrum jest laureatem nagrody 2009 CEE Retail Awards Shopping Centre of the Year za obiekt oddany do użytku w 2008 r.

Sieć galerii rozrywkowo-handlowych Focus Mall to projekt dewelopera Parkridge Retail Development. Zakłada on budowę wysokiej klasy śródmiejskich centrów handlowych w miastach średniej wielkości w Polsce. Galeria w Zielonej Górze jest kolejną tego typu inwestycją firmy Parkridge. W 2007 r. otwarto galerię w Rybniku, w 2008 r. oddano do użytku centrum w Bydgoszczy, a rok później w Piotrkowie Trybunalskim.

Alfa Asset Management, firma świadcząca kompleksowe i innowacyjne usługi z dziedziny zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, powstała w 2005 roku. Do grona klientów Alfa Asset Management należą: Parkridge Holdings i Prologis, Aviva Investors, ING RE, 4 Development.

Źródło: Alfa Asset Management