Kamienica Lipińskiego w rejonie Dworca Centralnego w Warszawie

Kamienica Lipińskiego znajduje się w samym centrum stolicy przy al. Jerozolimskich 63 naprzeciwko Dworca Centralnego. Obiekt składa się z dwóch kamienic połączonych wewnętrznym dziedzińcem. Jest to zadaszony plac z antresolą wynajętą już restauracji Vapiano. Powierzchnie handlowe znajdują się w piwnicy, na parterze i piętrze. Nieruchomość oferuje ok. 6 tys. mkw., z czego 3,5 tys. stanowią biura, a 2,5 tys. przeznaczone jest na sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne. Wyłącznym brokerem powierzchni do wynajęcia w budynku jest firma doradcza Savills plc. Wśród najemców obiektu są Starbucks, Vapiano, Home Broker, Spengler Fox, PF Concept NBC Universal Cable Television i Izumi Sushi Restaurant.

W tym roku inwestycja otrzymała pierwszą nagrodę RICS Regeneration Award Poland przyznawaną przez The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS) z siedzibą w Londynie, jako wyraz uznania za udaną renowację budynku. Odnowę obiektu przeprowadził obecny właściciel Union Investment Real Estate GmbH, który nabył nieruchomość w 2010 roku dla swojego funduszu DIFA-Fonds nr 3. We wrześniu 2011 roku otrzymała od nadzoru budowlanego pozwolenie na użytkowanie. 

Union Investment Real Estate GmbH z siedzibą w Haburgu to firma zarządzająca funduszami inwestycyjnymi, ktorych środki lokuje w nieruchomościach. Zarządza aktywami o łącznej wartości 16,3 mld euro.