Centra handlowe Redevco zajmują dobre lokalizacje

Cena wywoławcza galerii w Opolu  wynosi milion euro, zaś  w Ostrowie Wielkopolskim 1,4 mln euro. Redevco Poland rozpoczęła inwestycje w Polsce w 2006 roku. Obecnie posiada 19 centrów handlowych,  w których głównym najemcą jest najczęściej sieć Komfort, w jednym przypadku C&A, w jednym – Deichmann. Nieruchomości mieszczą się w m.in. Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Lublinie, Jeleniej Górze, Toruniu.

Redevco jest międzynarodową firmą z branży nieruchomości zarejestrowaną w Holandii, która kupuje, inwestuje, wynajmuje i zarządza nieruchomościami. Posiada ponad 700 obiektów o powierzchni łącznej 5 mln mkw. w najlepszych lokalizacjach największych miast. Portfel ten spółka wycenia na 7,5 mld euro.

Redevco Polska Gamma jest spółką zależną od międzynarodowego inwestora i operatora powierzchni komercyjnych Redevco, który oprócz Polski prowadzi centra handlowe w Europie i Azji. W Polsce posiada kilkanaście lokalizacji. Redevco Nederland BV, spółka matka – Redevco Polska Gamma jest zarejestrowana w Holandii. Redevco Polska Gamma została zarejestrowana w KRS we wrześniu 2007 roku. Kapitał zakładowy spółki wynosi 39,3 mln zł.