Zintegrowane Centrum Komunikacyjne w Olsztynie

– Obecnie przygotowujemy koncepcję zagospodarowania powierzchni i opracowujemy strategię najmu. Wkrótce rozpocznie się proces komercjalizacji obiektu i rozmowy z poszczególnymi najemcami. Dobór najemców w tego typu obiektach trwa zwykle od 1,5 roku do 2 lat. Przewidujemy, że część handlową kompleksu obsługiwać będzie około 150 najemców. Chcemy, by były to tak marki międzynarodowe jak i rodzime – mówi w rozmowie z Retailnet.pl, Marek Noetzel, partner Cushman & Wakefield, odpowiedzialny za projekt.

Projekt Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zakłada stworzenie nowoczesnej galerii o powierzchni 45 tys. mkw. GLA. Kompleks ma łączyć funkcje komunikacyjne, handlowe i rozrywkowe, na wzór obiektów obecnie realizowanych w Katowicach i Poznaniu. Firma Retail Provider prowadzi rozmowy z czterema funduszami, które realizują lub wspierają największe projekty retailowe w kraju i chcą współuczestniczyć w przygotowywaniu inwestycji w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Za przygotowanie koncepcji architektonicznej projektu odpowiada pracownia FS&P Arcus.

Spółka Retail Provider, to fundusz private equity, który 4 października 2011 nabył 85 procent akcji PKS Olsztyn od Skarbu Państwa. W ramach umowy prywatyzacyjnej, spółka zobowiązała się do utrzymania funkcji dworcowych w Olsztynie oraz do kontynuowania działalności w zakresie transportu pasażerskiego.