Salony Diesel wyróżniają się charakterystyczną stylistyką

Jest to największy sklep marki. Zajmuje około 400 mkw. powierzchni. Salon w Starym Browarze w Poznaniu ma wielkość około 200 mkw. Pod marką Diesel funkcjonuje obecnie 6 sklepów, w tym 2 sklepy zlokalizowane w hotelach w Katowicach i we Wrocławiu o wielkości odpowiednio 150 i 200 mkw. Salon w Katowicach jest outletem, czyli sprzedaje odzież sezonową. Podobny outlet, ale w postaci odrębnego sklepu funkcjonuje w Warszawie.   

Właścicielem marki Diesel jest spółka Diesel S.P.A nalażąca do grupy Only the Brave s.r.l.  Załozycielem grupy jest Fundacja, która prowadzi takie marki jak Diesel, 55DSL, Maison Martin Margiela oraz Victoria & Rolf.

Diesel ma  w Europie ponad 100 sklepów, choć w  naszym regionie, poza Polską ma po jednym sklepie w Czechach i w  Rumunii. Marka obecna jest też w Ameryce Południowej 

Wolw-Pol została zarejestrowana w warszawskim KRS w kwietniu 2004 roku. Jej kapitał zakładowy wynosi ponad 6 mln zł.  Prezesem spółki jest Wiesław Likus. Głównym udziałowcem  jest Wolw Trading Estabishment.