Obiekty skupione wokół M1 są budowane zgodnie z zachodnimi standardami

Właścicielem centrów jest Apollo Real Estate Advisors L.P. Jest to globalna firma zarządzająca funduszami inwestującymi w nieruchomości. W Polsce Apollo Real Estate Advisors wraz Rida Development reprezentowane są przez spółkę Apollo-Rida Poland sp. z o.o.
Wszystkie Centra Handlowe M1 zlokalizowane na terenie dziewięciu miast w Polsce zarządzane są przez Metro Properties.

Apollo Real Estate Advisors, L.P. to globalna firma zarządzająca funduszami inwestującymi w nieruchomości. Za pośrednictwem swojej spółki zależnej Apollo International Real Estate Fund L.P., we współpracy z Rida Development Corporation, zawarły w ramach transakcji z niemiecką spółką inwestującą w nieruchomości Immopol GmbH & Co KG umowę kupna skupionych w sieci Metro, 28 centrów handlowych i sklepów wolnostojących na terenie Polski.

Apollo-Rida Poland sp. z o.o. jest firmą deweloperską zajmująca się zarządzaniem oraz inwestowaniem w najwyższej jakości nieruchomości komercyjne w Polsce. 

Spółkę stworzyły dwa amerykańskie podmioty specjalizujące się w inwestycjach w nieruchomości: Rida Development Corporation z siedzibą w Houston w Teksasie oraz Apollo Real Estate Advisors z Nowego Jorku.