Family Center w Czapurach

W budynku znajdzie się 11 najemców, w tym duży sklep spożywczy. Będzie też stacja benzynowa i myjnia samoobsługowa. Inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę. – Powinna ona ruszyć w pierwszym półroczu 2012 roku. Jej zakończenie planujemy na pierwsze półrocze 2013 roku. Mamy nadzieję, że do tego czasu uda nam się skomercjalizować inwestycje w 100 proc. – poinformowała w rozmowie z Retailnet.pl Izabella Łukomska-Pyżalska, wiceprezes Family House sp. z o.o. W tej chwili zbierane są oferty od potencjalnych najemców. -Głównie zgłaszają się lokalni przedsiębiorcy, którzy dostrzegają w naszej galerii potencjał, głównie poprzez znajdujące się niedaleko Osiedle Leśne – dodała Izabella Łukomska-Pyżalska.

Inwestycja powstaje na działce wielkości 5,3 tys. mkw. Powierzchnia całkowita budynku wraz ze stacją benzynową  i myjnią to 2,2 tys. mkw. Bez tych dwóch obiektów powierzchnia handlowo-usługowa Family House Center wynosi 1290 mkw. Obiekt ofertuje 37 miejsc parkingowych. Projekt Family House Center powstał w pracowni architektonicznej MSA Michnowicz Staszewski Architekci.

– Już od kilku lat inwestujemy w gminie Mosina. Przede wszystkim cały czas rozbudowujemy osiedle Leśne w Czapurach, gdzie powstało już ponad 250 domów i mieszkań. Docelowo planujemy wybudować tam około 1000 nieruchomości, a na osiedlu mieszkać ma 4000 osób. To właśnie w odległości zaledwie 500 m od tej inwestycji, postanowiliśmy wybudować Family House Center – mówi Izabella Łukomska-Pyżalska.

Obecnie inwestor realizuje inwestycje mieszkaniowe – Os. Leśne IV w Czapurach pod Poznaniem, Perła przy ul. Kosińskiego i Koral ul. Czeremchowej w Poznaniu. Firma obecna jest na wielkopolskim rynku od kilku lat. Jest zarówno deweloperem jak i generalnym wykonawcą swoich inwestycji.