Wyroby Wittchen wyróżniają się dbałością o szczegóły

Oprócz salonów firmowych, spółka prowadzi sprzedaż poprzez stoiska patronackie, outlety oraz inne sklepy. W grudniu, firma tradycyjnie kojarzona z wyrobami skórzanymi rozszerzyła działalność detaliczną oferując klientom wody perfumowane swojej marki.  Spółka planuje, że staną się one dostępne we wszystkich salonach sieci.

Marka wprowadziła cztery zapachy wód perfumowanych dla kobiet i mężczyzn. Ich nazwy odpowiadają  czterem stronom świata: Nord i Sud to zapachy męskie, a Est i Ouest damskie. Wszystkie powstały we francuskim miasteczku Grasse, gdzie znajduje się jedna z najstarszych i najbardziej znanych szkół perfumiarskich.

Firma Wittchen została założona w 1990 roku przez Jędrzeja Wittchena. Obecnie jest notowana na giełdzie w Warszawie. Marka może pochwalić się także sklepami firmowymi na rynku wschodnim, głównie w Rosji, na Ukrainie i  Białorusi. Dynamiczny rozwój firmy stał się przyczyną stworzenia profesjonalnego centrum logistycznego w Broniszach, w którym zlokalizowany jest magazyn, skład celny oraz Departament Jakości. Obecnie w firmie zatrudnionych jest ponad 450 osób. Wittchen jest jednym z największych zakładów pracy chronionej w Polsce. Od wielu lat firma otacza opieką Zakład Niewidomych w Laskach.